W którym OUG zdawać egzamin?

Dość często słyszę pytanie, które brzmi „co trzeba zrobić żeby zdawać egzamin w innym OUG niż ten, który jest właściwy dla miejsca
mojego zameldowania”? To pytanie zazwyczaj ma dwa powody. Albo ktoś nie chce zdawać egzaminu w swoim OUG bo słyszał, że trudno jest zdać, albo po prostu mieszka i pracuje daleko od miejsca swojego zameldowania i nie jest mu na rękę dojeżdżać na egzamin przez pół Polski (albo i dalej).

Dlatego postanowiłem nagrać wideo w którym odpowiadam na to pytanie i informuję co należy zrobić żeby móc zdawać w innym OUG niż ten, pod który podlegamy.

Tak jak wspomniałem poniżej możesz pobrać wniosek w wordzie i dostosować go do swoich potrzeb.

pobierz wniosek

A jeśli chcesz dowiedzieć się jak skutecznie przygotować się do egzaminu stwierdzającego kwalifikacje, niezależnie od szczebla dozoru na jaki chcesz zdawać, to zachęcam Cię do odwiedzenia tej strony na której znajdziesz rozwiązanie, które zapewni Ci sukces w drodze do rozwoju swojej kariery zawodowej w górnictwie.

  1. Sławek

    Pracuje w PGNIG i wszyscy moi znajomi którzy zdawali egzamin w innym województwie niż zameldowanie to załatwiali sobie tymczasowe zameldowanie bo nikt nie wiedział ze można napisać prośbę. Napiszę jak to wyglądało w moim przypadku po przeczytaniu tej informacji. Zameldowanie w województwie A pracuje w B. Chciałem zdawać w B więc — wysyłam prośbę wraz z wszystkimi papierami które się składa na egzamin do A żeby dyrektor sprawdził czy się dana osoba kwalifikuje na egzamin. Jeżeli się kwalifikuje to podejmuje decyzje albo wyraża zgodę albo nie. Jeżeli wyraża to wysyła papiery do B oraz informacje listowną do osoby zainteresowanej ze prośba została rozpatrzona pozytywnie i papiery wysłane zostały do B. Potem zostaje czekać na termin egzaminu z B. Jeżeli egzamin jest na Tak to urząd B wysyła do A papiery . Następnie urząd A wysyła do szczęśliwca potwierdzenie zdania egzaminu. Potem zostaje świętowanie nowego papieru.

  2. Wuuuer

    Witam, zdawałem egzamin na stwierdzenie kwalifikacji w oug do którego należę, niestety się nie udało, czy po upływie pół roku można zdawać w innym oug niż ten do którego się należy? Jeśli tak to jak się za to zabrać? Pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.