Nowe rozporządzenie dla kopalń podziemnych

Witaj

Tak na szybko piszę bardzo ważną informację. Od 1 lipca 2017 roku wchodzi w życie długo wyczekiwane Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 23 listopada 2016 roku w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących prowadzenia ruchu podziemnych zakładów górniczych (pobierz rozporządzenie).

Jest to duża zmiana a sam dokument jest bardzo obszerny bo zawiera prawie 400 stron (podobnie jak jego poprzednik). Jeżeli chodzi o stare Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 czerwca 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach górniczych (Dz. U. Nr 139, poz. 1169, z 2006 r. Nr 124, poz. 863 oraz z 2010 r. Nr 126, poz. 855) to z dniem 30 czerwca 2017 roku traci ono ważność i przestaje obowiązywać.

Wszystkich kolegów z górnictwa podziemnego zachęcam do zapoznania się z tym dokumentem gdyż wiele kwestii uległo zmianie i warto o tym wiedzieć, bo prędzej czy później temat do Was wróci.

Informacyjnie też dodam, że ukończone zostały prace nad aktualizacją pytań egzaminacyjnych zestawu nr II oraz zestawu nr III, które są kluczowe dla górników podziemnych – kompleksową informację na ten temat znajdziesz tutaj.

Jeśli potrzebujesz jakieś dodatkowe informacje w tym temacie to daj znać w komentarzu lub na mojego maila piotrkrzeminski82@gmail.com

Pozdrawiam
Piotrek

  1. Mariusz

    Cześć Piotrek,

    Dokładnie razem z tym Rozporządzeniem od 1 lipca weszło w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie zagrożeń naturalnych w zakładach górniczych, przyspieszyli wejście w życie gdyż pojęcia ujęte w Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 23 listopada 2016 roku w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących prowadzenia ruchu podziemnych zakładów górniczych nie miały by pokrycia w starym Rozporządzeniu o zagrożeniach. Też wspomnę że od 1 lipca weszło w życie Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 16 marca 2017r. w sprawie ratownictwa górniczego.

    Pozdrawiam Serdecznie
    Mariusz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.