O mnie

Witam Cię serdecznie.

Nazywam się Piotr Krzemiński i piszę tego bloga ponieważ chciałbym dzielić się z Tobą wiedzą dotyczącą górnictwa. Sam jestem czynnie pracującym w dozorze górnikiem, z ponad 14 letnim stażem pracy w kopalniach surowców skalnych. Jestem absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, specjalizacja: Technika Odkrywkowej Eksploatacji Złóż. Zaczynałem przygodę z górnictwem od pracy na stanowisku inżyniera górnika, następnie zdobywałem kolejne stanowiska: nadgórnik, sztygar, nadsztygar i wreszcie KRZG.

Dlaczego piszę bloga?

Oprócz tego, że chciałbym się dzielić swoją wiedzą to chciałbym również poruszać kwestie, które Was dotyczą,  rozwiązywać problemy, które napotkaliście na swojej drodze zawodowej. Z chęcią wysłucham waszych pytań dotyczących spraw, które Was nurtują lub nie wiecie jak rozstrzygnąć Wasz problem, z którym zetknęliście się w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych. Dzięki temu liczę na poszerzanie zarówno Waszej jak i swojej wiedzy dotyczącej naszej branży. Wiedzy, która będzie miała odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Zapraszam serdecznie do czytania moich artykułów i do wpisywania komentarzy. Proszę również o przesyłanie pytań jeśli jakieś się pojawią.

Logo 1

 1. Work always takes care of and I believe you’re writing is a perfect example.

 2. Bartosz

  Świetna robota, życzę dużo wytrwałości i samozaparcia w prowadzeniu bloga.

 3. Łukasz

  Serdeczne podziękowania dla autora strony Piotra Krzemińskiego za pomoc i zainteresowanie się sprawą, w której do Niego napisałem. Nie znamy się osobiście a mimo to otrzymałem pełną i kompetentną odpowiedź na zadane pytanie.
  Wyrazy uznania dla Piotra, że chce Mu się chcieć.

 4. Jestem pod wielkim wrażeniem! Dziękuję za artykuł!

 5. Mateusz

  Świetny blog ,opracowania pytań świetne
  Polecam

 6. Sławek

  Bardzo fajna strona i przydatne informacje.
  Materiały są dobrze opracowane, przejrzyste i zrozumiałe.
  Dziękuje i Pozdrawiam autora strony.

 7. Przemek

  Bardzo fajna stronka, pytania które oferuje do egzaminów są bardzo dobre i w fajny sposób zrobione. Polecam

 8. Łukasz

  Witam.
  Bardzo ciekawa stronka, jednak nigdzie nie znalazłem informacji o egzaminie w specjalności budowlanej w podziemnych zakładach górniczych. Czy mógłbyś odrobinę przybliżyć temat?

  1. Cześć
   Rzeczywiście nie pisałem o tym jeszcze i postaram się nadrobić ten temat. Jesteś pierwszą osobą która o to prosi i dziękuję za to.
   Pozdrawiam

 9. Afrok

  Świetna strona, zamówiłem pytania, opracowane w bardzo jasny i czytelny sposób na podstawie aktualnych ustaw w sposób bardzo skracający naukę, warto poświęcić parę złoty niż przedzierać się przez tomy ustaw. Pozdrawiam

 10. Adrian

  Świetny blog, bije na głowę inne! Zdecydowanie polecam! Nieoceniona pomoc przed egzaminem na zatwierdzenia. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

 11. Krzysztof

  Polecam opracowania 🙂 W koncu mam wszystko kompletne i w jednym miejscu!!

 12. Darek

  Witam
  poszukuję informacji na temat egzaminu w specjalności budowlanej w dozorze ruchu.

 13. waldemar cieśluk

  czy kurs specjalistyczny inżyniera (technika) strzałowego spełniają wymogi dla pełnienia od 1 lipca 2017 r. funkcji kierownika działu techniki strzałowej

   1. Niestety, ale nie zgadzam się z tą opinią. Funkcja Kierownika Działu Techniki Strzałowej jest funkcją wprowadzoną w rozporządzeniu. A domyślam się, że pytający ma na myśli kursy przeprowadzone w oparciu o PGiG z 1994 roku, a tam nie było mowy o kierownikach działu TS. Tym bardziej, że obecne rozporządzenie bardzo wysoko podnosi poprzeczkę dla osób pełniących funkcję KDTS

 14. Łukasz

  Szczęść Boże Panie Piotrze. Chciałbym podnieść kwalifikacje zawodowe i zrobić zatwierdzenia do dozoru. Pracuje w górnictwie 12 lat . Dawno temu pracowałem jako ślusarz pod ziemią a obecnie jestem górnikiem. Ukończyłem ZSZ następnie technikum mechaniczne oraz studium górnicze. Chciałbym aby mi Pan podpowiedział skąd mam wziąć materiały do nauki aby podejść do egzaminu i udzielił kilka informacji na temat całej procedury. Zapytanie te kieruję do Pana ponieważ jest Pan w moich oczach godną osobą do naśladowania i posiada Pan dużą wiedzę na ten temat. Z góry Dziękuje i życzę sukcesów zawodowych.

 15. Tomasz

  Cześć Piotr jestem Tomasz
  Czy mógłbyś coś napisać na temat decyzji inwestycyjnych .
  jest to pytanie ogólne i nie wiem o co dokładnie chodzi w tym pytaniu

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.