Z czego przygotowałeś się do egzaminu?

Witaj

Dzisiejszy artykuł nie jest czymś nowym. Dotyczy jednego z podstawowych pytań, które pada prawie na każdym egzaminie w urzędach górniczych.

Z czego przygotowałeś się do egzaminu?

Podobny wpis opublikowałem w kwietniu 2016 roku – sprawdź tutajJednak cały czas otrzymuję od Was pytania dotyczące tego, jak konkretnie udzielić odpowiedzi na to pytanie? Czy trzeba się uczyć na pamięć wszystkich nazw aktów prawnych? Czy trzeba znać daty? Tym razem pomyślałem, że nagram video w którym szczegółowo wyjaśnię jak uporać się z tym tematem. Zapraszam do obejrzenia filmu.

Mam nadzieję, że w miarę jasno i przystępnie omówiłem to pytanie. W razie wątpliwości lub uwag zapraszam Cię do pozostawienia komentarza pod tym wpisem.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, które publikuję, to zachęcam Cię do zapisania się na moją listę mailingową poprzez poniższy formularz. Wystarczy podać imię i adres mailowy i kliknąć „ZAPISZ MNIE”.

 

Zgadzam się z Polityką Prywatności

 

Pozdrawiam

Powiązane Wpisy

 1. Jak odpowiadać na pytania w trakcie egzaminu na dozór?
 2. Jak wygląda egzamin w realu?
 3. Z czego się pan przygotował do egzaminu?
 4. Jak zdać egzamin?
 5. Pytania egzaminacyjne.
 1. Bardzxo zrozumiale przedstawiłeś mi to zagadnienie. Dziękuję.

 2. Roland

  Witam
  Czy treść każdego z rozporządzeń trzeba wykuć na blachę ?
  Czy porostu wystarczy ze się wymieni ?

  1. Witam
   Zachęcam do wykucia na blachę. Wszystko zależy od tego jak komisja podejdzie do Twojej odpowiedzi. Jak będziesz znał pełną nazwę z datami to nie masz się czego obawiać.

   1. Grzegorz

    Witam,
    Nie jestem pewien czy osobie, która zadawała pytanie chodziło o „tytuł” każdego rozporządzenia czy powiedzmy treść „wewnętrzną” rozporządzenia – bo tej chyba nawet nie sposób wykuć na blachę, w dobrym kierunku rozumuję?

    Dla przykładu, warto zapamiętać np. „Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 2 sierpnia 2016 roku w sprawie kwalifikacji w zakresie górnictwa i ratownictwa górniczego”, ale samej treści wewnętrznej rozporządzenia nie uczymy się na pamięć, a tylko musimy wiedzieć o co w nim mniej więcej chodzi, tak?

    1. Witaj
     No raczej ciężko byłoby nauczyć się całej treści Rozporządzenia lub co gorsza kilku rozporządzeń. Dlatego warto się nauczyć tego co potrzeba, a nie wszystkiego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *